Skip to content

Burgerfest potřetí a vydařeně

Hned na úvod rovnou napíšu, že zatímco první a druhý ročník Burgerfestu byl pro mě propadák, ten letošní mě nadchnul. Minulý rok byl i krátký report o tom, co tam všechno bylo špatně. Na konci toho článku jsem psal, že letošní ročník s radostí vynechám, ale když se měl pořádat na Výstavišti, jen pár minut od bytu, kdo by odolal? No byl jsem v sobotu i v neděli, co vám budu povídat a ochutnal jsem zhruba 7 burgerů. Nebudu tady každý burger rozebírat, spíš bych rád zhodnotil festival.

Burgery jsem měl od stánků, které primárně nemají burgerspot, nedělají burgery na běžné bází. Ochutnal jsem např. burger v Hellmanns stánku nebo v Big Green Egg stánku, kde primárně představovali grily nebo ve stánku s názvem Klub přátel dobrého burgeru atd. atd. Burger z klasického burgerspotu jsem měl všehovšudy jen jeden, a to z Burger Baru.

Proč se mi letošní rok Burgerfest líbil? 

  1. Fronty byly stejně jako minulý rok. Ale jednak jste se nemuseli prodírat davy front, když jste chtěli projít z jednoho konce na druhý, a pak šlo o to, že fronty byly jen u top podniků jako James Dean, Dish, Zephyr atd. Jednotlivé stánky měly dost prostoru a někteří toho využili naplno, takže třeba i 8 lidí pracovalo na přípravě burgeru tak, aby fronty odsípaly.
  2. Podniky bez front. Já jsem primárně na fest šel z toho důvodu, abych ochutnal burgery, které jsem ještě neměl, klidně i podniků, které primárně burgery nenabízí, jako výše zmíněný Hellmanns, BigGreenEgg atd. Tam byly fronty minimální.
  3. Dobrá hudba. V sobotu i v neděli skvěle dotvářela atmosféru hudba, která zněla ze stage.
  4. Prostor na snězení burgeru. Pamatuju si, jak jsme první ročník hledali kus volného místa, kde si můžeme burgera sníst a jedli jsme ho někde ve dvoře u popelnic, protože jinde místo nebylo. Super prostor na Výstavišti dokonce nabízí odtáhnout si svůj příděl burgerů do pár desítek metrů vzdálené Stromovky a tam se na lavičce narvat…
  5. Dobré pivo. Dudák, Konrád a další.
  6. Dobré doprovodné stánky jako Jack Daniels, potraviny z USA nebo nějaké cukrovinky, kde jsem ochutnal už jen Cheesecake.

 

 

 

Share Button
Published inBurgery z restaurací