Skip to content

And the winner is…

… Maso a kobliha.

Jezdit do centra Prahy Jeronyma nebaví, a v tom pekelnym horku prázdnin 2015 zcela vyloučil povrchovou hromadnou dopravu. Nutnost jet autem po magistrále přes Vltavu proto byla vhodnou příležitostí k zastavení se v dlouho odkládaném spotu, který není ani restaurací, ani burgrárnou, ale řeznictvím ! Atypický projekt Angličana Paula Day byl otevřen jako sesterský podnik k proslulé restauraci Sansho, a je to mnohem víc bistro než řeznictví.

Jeronymo si vybral z denní nabídky, napojil se na místní wi-fi a ve stínu dvorku ve vnitrobloku čekal, co dostane. A dostal… no jak to popsat?

Při prvním zakousnutí se ucítil chuť bulky. Jemně nasládlou, v nadýchaném provedení, úžasnou, prostě Palanda, Dish, Domyno i Mozaika jsou s odstupem(!) na druhém místě. Tak takhle peče ta Maškrtnica, pomyslel si Jeronymo, neboť o známé blogerce a milovnici pečení věděl, že právě ji pozval ke spolupráci Paul Day. (www.maskrtnica.cz)

A to maso! (tisíc vykřičníků) Hovězí svíčková vcelku, tedy nemletá, se přímo rozplývala na jazyku, a to fakt není klišé, to je přesný popis. Doplněno zvláštní chutí nějakého modrého sýru, s čerstvou ostřejší rukolou, ale sladkou karamelizovanou cibulkou, jen čtyři výrazné chutě v dokonalé harmonii, opravdu v jednoduchosti je krása. A bulka byla i přes tu nadýchanost pěkně pevná.

Při odchodu si Jeronymo přikoupil dvě koblihy. Stodesetkorun říká prodavačka. Cože? Trapnost okamžiku donutila Jeronyma zaplatit, ale doma nelitoval. euroasie NejNejNejKobliha ever! A proč by vlastně kobliha nemohl stát tolik co dort, nebo créme brullé? Pro to umělecké dílo za 55 Kč se Jeronymo rozhodně ještě někdy zastaví.

Cena 190 Kč, Jeronymovo hodnocení 10,5*MŇAM (1* = rozšlapat a odkopnout, 5* = průměr, 10* = těžko překonatelný zážitek). Kohoutková – na požádání do džbánku zdarma.

2015-BT15-maso a kobliha-01

Share Button
Published inBurgery z restaurací