Skip to content

Fiasko burger. Fiasko? Ani ne

Pokud vidíš burgr za 89 Kč, logicky zpozorníš. Asi stejně, jako když vidíš buřta od ministra financí za 6,90 deset deka v akci v suprmarketu. Je jasný, že takovej buřt zírá z chlaďáku na vedle ležící flákotu masa jako na mimozemšťana. A zákazníkovi musí bejt jasný (ale většině není nebo je jim to jedno), že takovej buřt za takovou cenu se dělá z různých zbytků, co původně směřovaly do kafilérky, mohutně zakonzervovaných chemií z jiných fabrik ministra financí, aby jejich životnost byla nejméně dva roky (a mohly se nakoupit do státních hmotných rezerv pro obyvatelstvo za férovou cenu nejméně 22 Kč/10 dkg).

U burgra za 89 Kč proto Jeronymo neočekával ručně sekané Charolais bio hovězí ze Šumavských hvozdů, ale průser (a pak průjem). Do podniku na Smíchově šel nerad, protože o pár desítek metrů dál se nachází osvědčený Le Burger, ale povinnost navštívit v rámci BT15 většinu na netu zmiňovaných restaurací je holt povinnost.

A tu cenu si lze vysvětlit už webovkama. Jsou vytvořeny a zaměřeny především na dovoz jídla, jsou vlastně e-shopem, a i během Jeronymovi návstěvy na baru zvonil telefon s objednávkami. Jeronymo se dostavil osobně, posadil se a vybral si BBQ burger Fiasko. Tak co, bude to nomen omen?

Maso na 125gr je ve vztahu k ceně OK. Chuť? No zklamání to nebylo, uděláno well done, budiž… Ale důvod k nějaké zdrcující kritice prostě nebyl.

Bulka menší, čerstvá, s tenkou spodní částí, takže ke konci jídla už značně rozmočenou BBQ omáčkou, ale Jeronymo to bystře vyřešil otočením burgru na klobouček a jedlo se dál.

Obloha bohatá, rajče, dostatek nakládané okurky, salát také čerstvý… Fajn, žádné fiasko tenhle burger nebyl. Samozřejmě s ohledem na poměr cena/výkon.

Cena 89 Kč, Jeronymovo hodnocení 5*MŇAM (1* = rozšlapat a odkopnout, 5* = průměr, 10* = těžko překonatelný zážitek). Kohoutková – na vyžádání je.

2015-BT15-fiasko-01

Share Button
Published inBurgery z restaurací