Skip to content

Kde začít? Samozřejmě v Dish {fine burger bistro}

Vraťme se ale o dva roky zpátky. Jeronymo chodí dost často k notářce do Italské a parkuje v Římské. Někdy na jaře 2013 si všimnul nově otevřené restaurace na bývalém místě italských potravin a mávl otráveně rukou: Cože, bistro na burgry??? Tak sem určitě nikdy nepudu. Burgr, pche! A pokračoval s listinami v podpaží na ověřování. Chodí tam totiž rád, s úřednicemi je vždy příjemný pokec, jsou to zábavné dámy, občas zazní i vtipy. Tenhle znáte? Jde starší paní po chodbě blázince a táhne za sebou na provázku kartáč. Potká ji pan primář a ptá se „Paní Nováčková a kdopa je tohle, pejsek nebo kočička?“ „Ale pane primáři, to je přece kartáč.“ Primář se spokojeně pousměje „No vidím paní Nováčková, že léčba má pokroky, to jsem rád, to jsem moc rád“ a pokračuje v chůzi. Paní se otočí a povídá „A to ´sme ho přesrali co, Fifinko!“ 

Tak samozřejmě není to recenze na notářský úřad a proto zpátky k věci. O Dish se na internetu opravdu hodně píše a Jeronymo nabyl dojmu, že se jedná o kultovní podnik. Třeba o názorové přestřelky fanoušků Dishe coby pražské jedničky není nouze, zejména s fanoušky Palandy. Takové Sparta versus Slávia v burgrové.

Dish má promyšlenej marketing, třeba tím, že o sobě prohlašuje Máme promyšlený marketing. To zaujme. Nicméně vedenej je zcela evidentně schopnejma lidma, viz. například video medailónek na storyous.com. A prostory bistra jsou dle názoru Jeronyma cajk: jednoduchý a stylově čistý interiér, co víc chtít. A koukat kuchařům pod ruku je taky fajn.

První Jeronymova návštěva se zcela vymykala jeho obvyklému důvodu cesty do Římské ulice. Totiž navrhl rodince, že nedělní oběd lze pojmout také zcela netradičně a zajít na burgra. Na otázku A proč? musel Jeronymo s pravdou ven a přiznal se ke svému zcela novému plánu ochutnat nejlepší burgry a projektu BT15. A že prej Tak jo.

Stejný nápad mělo víc lidí a v neděli krátce po poledni bylo obsazeno. Nicméně jeden stolek na zahrádce platil a rodinka se mohla věnovat jídelnímu lístku. Jeronymo ochutnává netradiční burgry a volba zcela jasně padla na burgra KIM (hovězí, nakládané shitake houby, kimchi omáčka, miso dresink).

Hodnocení je krátké: bulka skvělá, maso udělané akorát a s výbornou chutí, kimchi delikátní, kousnutí do shitake to vystřelilo na Měsíc, jak rád říká pan Pohlreich ve svých televizních pořadech.

Cena 179 Kč, Jeronymovo hodnocení 9*MŇAM (1* = rozšlapat a odkopnout, 5* = průměr, 10* = těžko překonatelný zážitek). Kohoutková do karafy za 12 Kč.

Takže do Dishe zajde Jeronymo znovu. Někdy. S lejstrama.

Burger KIM
Burger KIM
Share Button
Published inBurgery z restaurací